top of page

V edycja FEMIbrunch, czyli spotkanie dla kobiet biznesu w Hala OdraPierwszy zimny, deszczowy, prawie zimowy dzień, który wcale nie zachęcał do wyjścia z domu, a jednak. Czekałyśmy na ten dzień pół roku i w końcu nastał - festiwal kobiet, który nadaje rumieńców wielu brunchowym działaniom i nie tylko.


Ale zanim zaczniemy, usiądź wygodnie, weź gorącą herbatę do ręki, wciśnij PLAY i daj się zatracić w tej niedzielnej, bardzo kobiecej relacji z V edycji FEMIbrunch w Hala Odra.Co to jest FEMIbrunch ?

#FEMIbrunch to miejsce spotkań dla kobiet z najróżniejszym wykształceniem, doświadczeniem oraz z różnych branż. Celem tego spotkanie jest, aby każda z uczestniczek mogła wynieść z tego spotkania, nie tylko cenne kontakty czy nowe możliwości współpracy, ale przede wszystkim, mogła wymienić się doświadczeniami, wiedzą i być wzajemnie dla siebie INSPIRACJĄ do rozwoju.


Zależy nam na projektach oraz firmach skoncentrowanych na działalności i wsparciu kobiecychprzedsięwzięć/biznesów, mieście Szczecin oraz na tworzeniu szczerej i wspierającej, kobiecej społeczności.


#FEMIbrunch powstał, aby pokazać, że miasto Szczecin jest pełne wspaniałych kobiecych biznesów,którerealizują odważne projekty, generują zyski oraz we wspierający i uczciwy sposób, inspirują kobiety i nietylko, do realizowania swoich największych marzeń, tych prywatnych czy zawodowych.


Wszystkie powyższe cele zaprowadziły nas do miejsca, w którym już po raz trzeci, zaprosiłyśmy dowspólnego stołu kobiety, które swoją pracą, odwagą w dążeniu do celu oraz nietuzinkowością inspirująnietylko nas, ale swoje otoczenie.

FEMIbrunch w Hala Odra

Już po raz czwarty, w swoich industrialnych i jakże rodzinnych progach ugościła nas ekipa Hala Odra. W atmosferze wsparcia i pozytywnej energii, stworzyłyśmy ciepły, wręcz domowy klimat w przestrzeni, w której rozmów i wymianie doświadczeń nie było końca. Ale od początku.

Przechodząc przez przeróżne kolorowe sale Hali, skręcając w lewo, przechodzimy do mniejszej i klimatycznej przestrzeni, którą ociepliłyśmy kolorami, barwami i teksturami. Kolorem przewodnim tej edycji był energetyczny i ciepły pomarańcz, który miał być tłem dla pięknej polskiej jesienni, jednak widok za oknem i temperatura była raczej zimowa.

Na stole znalazły się piaskowe obrusy, pomarańczowe muślinowe serwety oraz klasyczne ecru menu. Pomimo domowej atmosfery, na której najbardziej nam zależało, chciałyśmy również, aby każda z gościn zasiadła do eleganckiego stołu, dlatego wybrałyśmy białe talerze ze złotymi akcentami i pasujące do nich filiżanki od Propsy Home. Każde inne, ciekawe, różne tak, jak nasze uczestniczki.

Obok talerzy zawsze stoją kwiaty, które uwielbiam i nie ukrywam, że to jeden z moich ulubionych momentów podczas przygotowań każdego spotkania. Na tę okazję wybrałam żółto pomarańczowe róże, poszarpane pomarańczowe gerbery i kremowe goździki. Wszystko ułożone w najróżniejsze wazoniki w odcieniach brązu i pomarańczu od Manimali, a obok nich pięknie prezentowały się mosiężne świeczniki, które podczas spotkania nadały kameralnej i przytulnej atmosfery.

Brunchowe menu

Podczas #FEMIbrunchu przygotowaniem menu dzieliłyśmy się razem z Anią z Meraki. Wspólnie wybrałyśmy potrawy, które zagościły na jesiennym stole. Końcówka roku i przejście w zimowy sen to zawsze trudna sytuacja, co dokładnie wybrać na brunchowy stół, aby warzywa zachwycały swoim smakiem. Skorzystałyśmy z ostatnich dyń, aromatycznych przypraw i rozgrzewających potraw.


Ania przygotowała dwie tarty: jedną z pieczoną dynią, szpinakiem, suszonymi pomidorami i fetą oraz tartę z grillowanymi warzywami, wegańskim serem i rukolą. Z mojej strony można było zjeść pastę z pieczonej dyni z fetą i gruszką, ulubioną pieczoną marchewkę na jogurcie tahini z żurawiną i migdałami czy caponatę z czerwonej kapusty z rodzynkami, orzechami włoskimi i szpinakiem.Wisienką na torcie zawsze jest deser, który przygotowała Ania. na stole pojawił się sernik kawowy z amaretto oraz wegańskie ciasto czekoladowe z pomarańczą z kokosowym kremem.Atmosfera na FEMIbrunch

Z każdą kolejną edycją utwierdzam się w przekonaniu, że te spotkanie są tak bardzo potrzebna lokalnej przedsiębiorczej społeczności. Ogromnie się cieszę, że tak licznie i chętnie przychodzicie na FEMI, wracacie i opowiadacie Wasze wspólne historie i przedsięwzięcia, które realizujecie.


Za każdym razem obserwuje, jak życzliwe i otwarte jesteście na to, co dla Was przygotowujemy. Gwar rozmów, salwy śmiechu są dowodem na to, jak dobrze się dogadujecie, mimo iż wiele z Was poznało się dopiero kilka minut wcześniej.

Ważnym punktem spotkania jest czas, kiedy oddajemy Wam głos, abyście mogły zaprezntować siebie i swój biznes. Wiem, że dla wielu z Was jest to trochę stresujący moment, ale uwierzcie mi, że to ważne, aby na głos opowiadać o swoich działaniach, osiągnięciach czy marzeniach.


Kibicuje każdej z Was i wiem, że dzięki temu, jakie jesteście pracowite, ambitne i zaangażowane zaprowadzi Was na każdy szczyt, który sobie wybierzecie. Te spotkania są po to, aby dodać Wam wiatr w skrzydła, by wspólnie się napędzać do realizowania odważnych planów.Szczecińskie marki

Bardzo dziękuje i ogromnie nam miło, że szczecińskie marki wspierają nasz projekt, ale przede wszystkim, że nasz lokalny rynek wypełniony jest firmami, które tworzą tak jakościowe produkty, którymi śmiało możemy się chwalić!


Przy tej edycji, zdecydowanie przerosły nas (pozytywnie oczywiście) ilość firm, które chciały wesprzeć nas projekt i podarować każdej kobiecie swój mini produkt. Podarunku dosłownie wysypywały się z toreb, a dziewczyny mogły się cieszyć personalizowanymi prezentami.

Do domów wróciły nie tylko z nowymi kontaktami czy pomysłami, ale również z torbą pełną dobra od szczecińskich marek. Każda z Was otrzymała od nas giftboxa, w którym znalazłyście: lokalne dobro, czyli sok jabłkowy od Sady Rajewscy, naturalną świecę od Flamcqa Candles w koorperatywie CoffeDesk, najlepszy miód od UleMiodule, napary ziołowe od Osetek Herbs, skórzane zakładki do książek wraz z kodem rabatowych od Saileath, próbkę lubrykantu od Amor Shop Szczecin, ceramiczne cuda od Miceramic z nazwą FEMI, paczkę z kawą od to.kawa oraz masłem orzechowym od Rosslina 2.0 oraz kartę rabatową na kawy od Mozaika Szczecin.I to by było na tyle.


Kolejna brunchowa historia została zapisana na kartach mojej pamięci.


Zosia, Aniu - najpiękniejsze dziękuję za Wasze oddanie, zaangażowanie i pełną gotowość w przygotowaniu tego spotkania. Za ogień w sercu i wiatr w żaglach. Bez Was nie byłoby tego spotkania. Swoimi osobowościami wypełniacie ten projekt w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że ten projekt może trwać, rozwijać się, zwyczajnie być! Jestem bardzo ciekawa, co przyniesie nam ten projekt za rok albo dwa!


Julia i cała załogo Hali Odra - dziękuję za zawsze otwarte drzwi do Waszej przestrzeni. Za ogrom ciepła, rodzinnej atmosfery, za pełne zaangażowanie i bezproblemowo załatwianie najtrudniejszych spraw. Dla Wam wszystko zawsze jest na TAK, a to chyba cenię najbardziej! To miejsce to kawał świetnej roboty !


Dominika - dziękuję za te kadry, uchwycenie tych wyjątkowych chwil. Za kreatywność, pomysłowość i pełne zaangażowanie w każdą najmniejszą prośbę. Jestem wulkanem rewelacyjnej energii, która idealnie wypełniło nasze spotkanie!#FEMIbrunch w Hala Odra nie powstałby, gdyby nie współpraca z wieloma lokalnymi (i nietylko!) firmami:


Organizatorki:Hala Odra - lokalizacja

Dominika Stolar - zdjęcia

PropsyHome - zastawa: talerze, filiżanki

Manimali - wazony i świeczniki

U.Studio - sprzęt cateringowy

MamyTo Wypożczalnia - obrusy i serwety

PixieDixieStudio - oprawa graficzna menu i etykiety słoików

Dominika Brychcy - branding projektu FEMI

to.kawa - zapas lokalnej, najlepszej kawy

Ayursofia - ziołowe naparyGIFT BOX


Chcesz wziąć udział w kolejnym spotkaniu lub po prostu chcesz być na bieżąco z tym, jak rozwija się FEMIbrunch ? Wejdź na podstronę Oferta>FEMIbrunch i zapisz się do newslettera !


Kliknij w poniższy link, aby przekierował Cię na wybraną podstronę !Więcej o projekcie #sytobrunch o raz kolejnych datach spotkań, odsyłam na Instagramowe konto.

Dodaj do obserwowanych i bądź na bieżąco!


Jeżeli nie masz konta na Instagramie, zawsze możesz wysłać zapytanie na maila sytobrunch@gmail.com
Do zobaczenia

Magda, Zosia, Ania


bottom of page